Develi Restaurant

1912 yılından bu yana, Gaziantep mutfağının özel tatlarını, ustalığı ve kalitesiyle ile yorumlayan Develi, İstanbul’un tarihi mekanlarından biri olan Samatya’da Sur içinde buluyor.

YÖRESEL YEMEKLER Hit: 1790 / Yorum: 0 / 6 Aralık 2012 07:17
Develi Restaurant
-A +A

Develi Samatya, Antep mutfağının unutulmaz tatlarıyla İstanbul’dan olduğu kadar, Türkiye’nin ve dünyanın her yanından gelen misafirlerini ağırlıyor. Gaziantep mutfağı ile yetinmeyerek Ege, Akdeniz, Orta Anadolu yörelerinin farklı tatlarını da restoran, 1966 yılından bu yana lezzetli dakikalar sunuyor.

Develi’de Keme kebabı, çağla, erik ve bakla tavası, yeni dünya kebabı ve firik pilav gibi farklı yemekler de bulunuyor. Mutfakta kullanılan fıstık, biber salçası, maş, firik, nar pekmezi ve bulgur Gaziantep’ten; biber Kahramanmaraş’tan, tereyağ Urfa’dan; etleri ise genellikle Trakya’dan, alınıyor.

Mekanın vazgeçilmez menüsünde şiş kebap, fıstıklı kebap, simit kebabı, Ali Nazik, patlıcanlı kebap, sebzeli kebap; mezelerden muhammara, marş piyazı, humus, biber dolma, patlıcan, gavurdağ salatası; tatlılardan ise künefe, ayva, kayısı, incir, ceviz ve kabak tatlısı yer alıyor.

Özel olarak dekore edilmiş, doğu kültürünü yansıtan antikalarla bezenmiş Samatya Develi, 700 kişilik 6 kapalı salonu, 500 kişilik de deniz manzaralı 2 terası bulunuyor.

Restoran saat 12.00 ile 24.00 arasında hizmet veriyor.

İletişim Bilgileri

Adres: Gümüşyüzük sok. No:7 Samatya İstanbul
Tel: 0212 529 08 33 – 34
Fax: 0212 529 08 11
Web: www.develikebap.com
e-mail: samatya@develikebap.com

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları