Çilek ve Maskarponlu Rulo Pasta

Çilek ve Maskarponlu Rulo Pasta

HAZIRLANIŞI:

Çilekli malzeme için; çileklerin üçte birini mutfak karıştırıcısında toz şekerle birlikte iyice karıştırın. Karışımı bir kaba aktarın ve içine portakal suyunu ekleyin. Geri kalan çilek parçalarını da kaba katın ve buzdolabında dinlenmeye bırakın. Malzeme ne kadar dinlenirse o kadar lezzetli olacaktır. Bu yüzden çilekli karışımı birkaç saat öncesinden hazırlamanız önerilir. Buzdolabında dinlenme süresi en az 30 dakika olmalıdır. Pandispanya için fırını 190 dereceye ayarlayın. Fırın tepsisine yağlı kâğıt serin. Yumurta, şeker ve vanilyayı mutfak karıştırıcısında, karışım sarımsı bir renk alana kadar iyice çırpın. Büyük ve metal bir kaşıkla içine ılık suyu ekleyin. Bu işlem rulo yaparken pandispanyanın çatlamasını önleyecektir. Malzemeye un ve tuz katın ve metal kaşıkla iyice karıştırın.

Karışımı fırın tepsisine eşit kalınlıkta yayın ve 10-15 dakika fırınlayın. Pişmiş pandispanyayı fırından çıkartın ve soğumaya bırakın. Bu arada maskarpon kreması için; maskarponu, 2 yemek kaşığı pudra şekerini ve yarım paket vanilyayı geniş bir kapta iyice karıştırın. Pandispanyanın sert kenar kısımlarını keskin bir bıçakla kesip ayırın. Maskarpon kremasını pandispanya üzerine iyice yayarak sürün. Çilekli malzemeyi de aynı şekilde üzerine ekleyin.

Pandispanyayı dikkatlice ve mümkün olduğunca sıkı bir şekilde rulo haline getirin. Üzerine toz şeker serpiştirin ve taze çilek dilimleriyle süsleyin. Ruloyu dilimleyerek servise sunun.

Diğer Yazılar