Feriye Restaurant

Feriye Restaurant

Türk ve Osmanlı mutfağını modernize ederek sunan Feriye Lokantası; tarihi dokusu ve manzarası, misafirperver ve kaliteli hizmeti ile birleştirerek Boğaz’ın en çok tercih edilen mekânlarından biri.

Bu konsept doğrultusunda, başarılı organizasyonlara imza atan ‘’Chaine Des Rottisseurs’’ üyesi olan lokanta, açıldığı günden bu yana bir çok ödülün de sahibi olmuş.

Şef Mehmet Yılmaz ve kadrosu,  geleneksel Türk ve Osmanlı mutfağının güncelleştirilmiş sentezinin sunulduğu lokantada, yemekler organik ürünlerle hazırlandığından menü de mevsimlere göre oluşturuluyor. Her zaman damak zevkini ön planda tutan Feriye Lokantası, İstanbul klasiklerinin yanı sıra Ege ve Güneydoğu mutfağına da menülerinde yer vermiş.

Et ustası Cengiz Avcı’nın ellerinden çıkan et yemeklerinin yanı sıra, bünyesine kattığı balık ustası Cemil Özer ile balık mönüsünü de zengin hale getirmiştir.

Gerek sunumu, gerek lezzeti ile bilinmekte olan tuzda balık, şimdiden Feriye’nin vazgeçilmezleri arasına girmiş.

Asma yaprağında pastırmadan çam fıstıklı balık içi ile doldurularak biber taratorunda sunulan yağda mantıya, ızgarada safranlı kalkan balığından ahududu ezmesi ile sunulan kireç kaymağında kabak tatlısına kadar farklı birçok seçeneği bulabileceğiniz Feriye Lokantası, ISO 22000 belgesi ile müşterilerinin gıda güvenliğini maksimum seviyede koruyarak, hijyen standartlarının sürekliliğini sağlamaktadır.

Feriye Lokantası, açık ve kapalı alanları, manzaraya hâkim alttan ısıtmalı cam restoranı, alakartın yanı sıra özel gruplar için de ayrı ayrı organize edilmiş bölümleri ile 4 mevsimin de tadını çıkarabileceğiniz hizmet sunmaktadır.

Mekan, her gün 12:00 – 15:00 ve 19:00 – 00:00 arasında hizmet veriyor.

İletişim Bilgisi

Adres: Çırağan caddesi no:40 Ortaköy İstanbul
Tel: 0212 227 22 16-17
Tel: 0212 236 25 22 -23
Fax: 0212 236 57 99
Web: www.feriye.com
e-mail: [email protected]

Diğer Yazılar