Mabeyin Restaurant

Mabeyin Restaurant

Mekan, Amerika’nın en çok satan dergilerinden Travel & Leisure’ın gurmesi Anya von Bremzen tarafından Avrupa’nın en iyi 3 restoranı arasında da gösteriliyor. Ayrıca Food & Wine Dergisi de mekanı Dünyanın en iyileri arasında gösterip, yemekleri için ‘’gitmeye kesinlikle değer” olarak belirtmiştir.

Mabeyin Restaurant, ağırlıklı olarak Antep Mutfağının yöresel tatları, ızgara et ve kebap çeşitleriyle birlikte zengin zeytinyağlı ve meze menüsüyle hizmet vermektedir. Antep Mutfağının yöresel tatları, gerek farklı lezzetleri gerekse özel sunumları ile denemeye değer kılıyor.

Özellikle yöresel tatların vazgeçilmez lezzeti yuvarlama ve ekşili ufak köfte, çiğ köfte lahmacun ve içli köftenin haricinde mevsim kebap ve yemekleri bulunmaktadır. Kebap çeşitlerinden; Patlıcanlı Kebap, Alinazik, Fıstıklı Kebap, Mabeyin Sarma gibi, ayrıca mevsime bağlı olarak menüye dahil edilen Ayva Kebabı, Sarımsak Kebabı, Soğan Kebabı, Yeni Dünya Kebabı yer almaktadır.

Izgara et çeşitlerinden ise antrikot, kuzu madalyon, dana pirzola ve bonfile gibi çeşitleri de misafirlerinin beğenisine sunmaktadır. Mabeyin; tarihte Padişahların misafirlerini kabul ettiği, ziyafetlerin verildiği bir mekan olarak bilinmektedir.

3 ayrı binadan oluşan mekan, bahçesinde asırlık çam ve manolya ağaçları, restore edilen iç yapısı ile tarihten gelen geleneğe sadık kalarak hizmet veriyor. Ayrıca, mekanda 30 yıllık markası Çavuşoğlu Baklava ve diğer özel tatlı seçenekleri de sunuluyor.

5 ayrı salon ve Lobi Bar’dan oluşan mekanda, ayrıca Barkovizyon ve ses düzeni ile donatılmış davet ve organizzasyonlar, toplantı salonu, iş yemekli toplantılarınız için hizmet veren V.İ.P salonu yer alıyor.

Mekan, 420 kişi kapalı alanda, 350 kişi bahçe düzeninde olmak üzere toplam 770 kişi kapasitelidir.

İletişim Bilgisi

Adres: Eski Kısıklı Caddesi No:129 Kısıklı İstanbul
Tel: 0216 422 55 80
Fax: 0216 32146 48
Web: www.mabeyin.com
e-mail: [email protected]

Diğer Yazılar