Tamirane

Tamirane

İstanbul’un kültür sanat ve eğitim merkezi olan Santral İstanbul, şehrin elektrik fabrikasıyken su artıma tesisi olarak işleyen hangar yapılı bu bina, daha sonra fabrikanın tamirhanesi işlevini görmüş.

Ağırlıklı olarak Akdeniz mutfağından tatların yer aldığı menüde, alışılagelmiş yemekler özgün bir sunum ve lezzetle hazırlanıyor. Tapas kavramından yola çıkarak atıştırmalıklar olarak hazırlanan burger ve wraplerden oluşan ekmek arası bölümü, kırmızı et, deniz mahsüllerinden oluşan ana yemekleri ve kahvaltı menüsü ile Tamirane, alternatif yiyecekler sunuyor.

Tamirane’nin barında ise, Tamirane Ice Tea gibi ev yapımı içecekleri, Sweet Long Island, Pear Margarita, Green Lemonade, Jager kick gibi imza kokteylleri ve 30 baharatlı Tamirane votkası yer alıyor.

Tamirane’deki tasarım anlayışı, rahatlık, özgünlük ve Tamirane’nin ham ve endüstriyel duruşunu yansıtıyor. Bunun yanı sıra, Tamirane, eski dokuların korunup dönüştürülmesine özen gösteriyor, örneğin; dev makinelerin kaidesi olan “ Drysdale Glasgow” logolu kaide DJ masasına,  elektrik ölçüm cihazları ise servantlara dönüştürülmüş.

Toplamda 300 m2 olan mekanın ana holü oturmalı 120 kişi ayakta ise 400 kişilik kapasiteye sahip bulunuyor. Ayrıca mekanın 500m2 büyüklüğünde bir bahçesi de bulunuyor. Tamirane’de jazz, nujazz, electrojazz, trip hop, down tempo, lounge, indie, elektronica ve funk gibi her hafta müzik etkinlikleri düzenleniyor.

İletişim Bilgisi

Adres: Eski Salihtarağa Elektirk Santrali Kazım Karabekir caddesi No:2/8 Eyüp Haliç İstanbul
Tel: 0212 311 73 09
Tel: 0530 325 87 87
Web: www.tamirane.com
e-mail: [email protected]

Diğer Yazılar